Battlefield 6

Yayıncısı Electronic Arts oyun geliştiricisi ise DICE’ın piyasaya sürdüğü popüler oyun serisi olan Battlefield’in yeni oyunu hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. Oyun yapımcısı Electronic Arts’ın CEO’su Andrew Wilson, oyunun çok büyük olacağını açıklamıştı. Oyunun çıkış tarihi 2021 tatil sezonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Battlefield serisinin yeni oyunu olacak olan Battlefield 6 PlayStation 5 konsolu için diğer platformlara göre ayrıcalıklı olması düşünülüyor. Bunun sebebi ise PlayStation 5’in kolu olan DualSense’de bulunan, özellikle aksiyon oyunlarında kendinizi oyunun içindeymişsiniz gibi hissettiren uyarlanabilir tetik özelliğinin olması.

Battlefield 6’nın resmi olmamakla beraber sızdırılan birkaç özelliğinin hep birlikte inceleyelim.

Oyunun aşırı gerçekçi olacağı. Örneğin bir binaya roket attığınızda diğer oyunlarına göre daha gerçekçi şekilde yıkılacak olması. Ayrıca nişan alırken gerçekteki gibi nefesini tuttuğunuzda DualSense titremesi veya yere çöktüğünüz zaman DualSense titremesi. Silahlara göre ateş ederken DualSense ‘in geriye kendini geriye atması. Örneğin; pompalı bir silah aldığınızda makinalı bir silaha göre daha çok sekecek bu yüzden sekme seviyesini hesaplayarak nişan almak zorunda kalacaksınız.

Whatsapp
Murat Karakılıç
Murat Karakılıç
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?